4/10/2016

Dolina Chochołowska | Tatry 2016

Witajcie Kochani, dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami krótką fotorelacja z ostatniej górskiej wyprawy. Kwiecień rozpoczął się niesamowicie. Prognozy pogody sprawdziły się idealnie, co w konsekwencji przyczyniło się do podjęcia jednej z najlepszych decyzji tego miesiąca, a mianowicie wędrówki w kierunku Polany Chochołowskiej. Wypad okazał się całkiem spontaniczny, zaledwie dzień wcześniej ustaliliśmy ze znajomymi cel wyprawy oraz drobne szczegóły. 

Droga do Doliny Chochołowskiej jest całkiem przyjemna. Wszystko rozpoczyna się na parkingu na Siwej Polanie, gdzie znajduje się na prawdę sporo miejsc parkingowych. Cała trasa, prowadzi prosto na Polanę Chochołowską i trwa zaledwie 2 godziny. Jest to najdłuższa Dolina znajdująca się na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. W trakcie wycieczki można podziwiać piękno natury oraz fantastyczne widoki. Trasa jest bardzo łatwa, dlatego też pokonanie jej nie powinno stanowić większych trudności.

Głównym celem tej wyprawy, który zamierzałam zobaczyć już od kilku lat były pola krokusów, pojawiające się początkiem kwietnia (w zależności od klimatu). Oczywiście, wchodzenie centralnie na łąkę krokusów jest zabronione, jednak jest sporo miejsc, z których można urządzić sobie mały piknik, z niesamowitym widokiem. W tym roku pogoda dopisała nam idealnie, jednym słowem kurtki były zbędne. 


Mam nadzieję, że większość z Was miała okazję podziwiania tego wspaniałego miejsca na własne oczy. Czasem zdjęcia nie są w stanie oddać tego, co możemy zobaczyć na żywo. 

Karolina


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz