12/22/2015

Wrocław | Jarmark Bożonarodzeniowy

Cześć, grudzień stał się najbardziej podróżniczym miesiącem tego roku. Początkiem miesiąca miałam okazję spędzić czas w Krakowie, natomiast teraz nastał czas na Wrocław. W związku z tym, że zakończyłam semestr zimowy, starałam się wykorzystać koniec roku trochę bardziej podróżniczo.. jeszcze przed przystąpieniem do pracy inżynierskiej. W taki właśnie sposób znalazłam się w pięknym Wrocławiu. Dlaczego Wrocław? W tym roku na pewno była to decyzja związana z jarmarkiem bożonarodzeniowym jaki odbywał się w tym miejscu. Przy okazji udało mi się zwiedzić jeszcze kilka pobliskich miejsc. Jednak Jarmark były celem numer jeden. 

Korzystając z okazji przygotowałam dla Was, krótką fotorelację z tego miejsca. Moją tegoroczną towarzyszką we Wrocławiu była Natalia, założycielka bloga PięknoJestProste. Udało nam się trafić na wymarzoną pogodę. W czasie przyjazdu nie zapowiadało się za ciekawie, jednak kolejne dni były idealne jak przystało na zwiedzanie takiego miejsca.. 14 stopniowe temperatury to coś wręcz niesamowitego jeśli chodzi o grudzień.  

Przygotowania sceny sylwestrowej na rynku głównym. 

Targi były bardzo dobrze zorganizowane, wszystko cudownie oświetlone, dodatkowo świąteczna muzyka przewijająca się w tle. Atmosfera w tym miejscu była na prawdę niesamowita. Pierwszy raz udało mi się być w takim miejscu i nie żałuję ani jednej chwili tam spędzonej. Spacerując po rynku, ciężko było doznać nudy. Całość obeszłyśmy kilkanaście razy i chyba nie było momentu aby którakolwiek z nas chciałaby wracać.

Następnie udałyśmy się w kierunku Sky Tower. Miejsce, z którego mogłyśmy podziwiać najpiękniejszy widok miasta nocą. Stwierdzam, że mogłabym spędzić tam całą noc i widok ten cały czas byłby dla mnie tak samo cudowny. Jeśli będziecie mieli okazję spędzić kilka dni we Wrocławiu. Ten punkt wycieczki na pewno jestem w stanie Wam polecić! :) 
Bilet ulgowy to koszt 6 zł.

Następnego dnia wybrałyśmy się w kierunku multimedialnej fontanny przy Hali Stulecia, jednak pokazy tam odbywają się do 31 października, także następny wyjazd koniecznie planuję w okresie wiosenno- letnim. Na koniec dnia podjechałyśmy pod wrocławski stadion. 

Mieliście okazję zobaczyć już tego rodzaju targi świąteczne? Jeśli nie to na pewno warto ;)

Dodatkowo polecam przepisy na sprawdzone świąteczne ciasteczka: KLIK
Zapraszam również, do wzięcia udziału w naszym urodzinowym konkursie: KLIK
Karolina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz