9/09/2015

Kapias' Gardens

Ogrody? Hmm, a może to kolejny nudny ogród. Kwiaty te same, jakiś zbiornik wodny. Jeszcze pewnie płacić za wstęp będzie trzeba. Oj, to na pewno nie tutaj! Ogrody Kapias w Goczałkowicach to świetne miejsce dla każdego. Jeśli jesteście niedaleko, przejeżdżacie nową dwupasmówką ciągnącą się na terenie Śląska. Warto poświecić kilkanaście minut na spacer po pięknych, zadbanych ogrodach, pełnych kwiatów i spokojnej atmosfery.

Oczywiście, aby nikt nie pomyślał, że to jest jakaś reklama ;p Nic podobnego!

Ostatnio mogliście zobaczyć wpis z terenów pszczyńskiego parku oraz okolic Zamku w Pszczynie. Natomiast jeszcze w tym samym dniu udaliśmy się w odwiedziny do tego właśnie miejsca. Prawdę mówiąc było mi dane zobaczyć ogrody Kapias po raz pierwszy. Mimo tego, że już kiedyś obiło mi się o uszy kilka informacji na temat tych właśnie ogrodów. Jednak jak to zazwyczaj jest, wszystko odkłada się na później aż w końcu człowiek zapomina.

Z tego co wiem ogrody są otwarte przez cały tydzień. Jednak więcej informacji będziecie mogli uzyskać z ich strony internetowej. Prywatnie przybyliśmy do ogrodów godzinę przed ich zamknięciem. Wiąże się to z tym, że niektóre zdjęcia są trochę ciemniejsze bądź mało doświetlone z racji zachodzącego już słońca.

Kapias jest miejscem bardzo zadbanym. Widać w nim na wstępie rękę jakiegoś projektanta. Nie wiem tylko jak często zmieniają się rośliny w tym miejscu. Bardzo podoba mi się ogólny układ oraz podział na konkretne ogrodowe inspiracje związane przede wszystkim z napisem miejsca do jakiego się udajemy. Tak jak mieliśmy "wrzosowisko", tak dużo wrzosów mogliśmy tam spotkać. Ogrody te są pewnego rodzaju ścieżką edukacyjną.  

Oczywiście stylizacje z ostatniego wpisu muszą być ;)

Prywatnie urzekły mnie róże. Od momentu pobytu w tym miejscu, już w następnym tygodniu zakupiłyśmy kilka rodzai różnego koloru różyczek. Oczywiście już zasadzone, tworzą świetną kompozycję w ogrodzie.

Uciekający zachód słońca.

Pozdrawiam oraz zapraszam na nasz "fanpejdż", który dopiero rozwija skrzydła oraz do obserwowania naszego blogowego instagrama.

~Karolina~

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz