7/02/2015

#Trip II Stuttgart 2015


Cześć! Lato, koniec sesji, upały, wakacje.. czego chcieć więcej. Przybywam z nowym wpisem, a w zasadzie bardziej fotorelacją. Nie chcę Was za bardzo zanudzać moimi przemyśleniami i historiami, które wydarzyły się w tym pięknym mieście jakim jest Stuttgart (położonym w południowej części Niemiec). Może nie każdy dotychczas miał okazję zwiedzić to miejsce. Jeśli tego jeszcze nie zrobiliście, to zachęcam do podróży właśnie tam! Oczywiście, żeby nie było, że ja nie kocham morza.. skąd! Każde miejsce gdzie można skorzystać z plażowania oraz dostępu do czystej morskiej wody, nurkowania i wszelkiego rodzaju wodnych atrakcji zawsze będzie przebijać nawet najpiękniejsze miasto. Natomiast to jest taka zachęta na podróż dodatkową poza plażowaniem! :)


Dlaczego fotorelacja właśnie z tego miejsca? Hmm to była bardzo spontaniczna decyzja, podjęta zaledwie tydzień przed wyjazdem (ze względu na kilka miejsc wolnych w autobusie). W tym czasie odbywał się Kirchentag, który co dwa lata zmienia swoje miejsce. W tym roku padło na Stuttgart, natomiast za dwa lata przygotowuje się Berlin.Sam w sobie Kirchentag wiąże się z dniami Kościoła. W tym czasie przez 5 dni odbywają się koncerty, rozważania, warsztaty, targi oraz wiele innych ciekawych atrakcji. Na każdej ulicy można posłuchać innej muzyki, zobaczyć ciekawy skecz oraz obejrzeć jakąś wystawę. Ogólnie panowała tam świetna atmosfera.
Jakie w tym czasie obowiązują dodatkowe udogodnienia? Na początku, każdy dostaje kartę uczestnika Kirchentagu, plan oraz mapę miasta. Niezależnie czy interesują Was wykłady czy też koncerty.. to wszystko zależy od Was jak rozplanujecie sobie ten dzień. Zniżki są na większość muzeów, wystaw itd. Każdy posiadacz kart, może zwiedzić w te 5 dni całe miasto za grosze.Dodatkowo nie musieliśmy martwić się o jakiekolwiek odwodnienie. Z racji tego, że na każdym rogu stały namioty z Free Water, gdzie można było robić sobie dolewki nawet kilkadziesiąt razy dziennie. Bardzo podobał mi się ten pomysł, a szczególnie, że w tym roku temperatury w tym miejscu nie spadały poniżej 30 stopni.
Muzeum Mercedesa.
Ogólnoświatowe targi. Misja na świecie.Johannes- Kirche
Mam nadzieję, że Wy również będziecie mieli okazję w tym roku odwiedzić piękne miejsca nie tylko w Polsce ale również w innych krajach świata.. czego Wam bardzo życzę. Odpoczynek należy się każdemu! Warto czasem gdzieś wyjechać i zobaczyć coś nowego.


"Podróże mają magiczną moc uzdrawiania duszy i zdecydowanie pomagają zdystansować się do problemów dnia codziennego. Nie rozwiązują ich bezpośrednio, jednak pomagają przewartościować i spojrzeć na nie jakby z drugiego brzegu rzeki"                         
                                                                                                       Martyna Wojciechowska
    ~Karolina~ 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz